Цесиите и прихващанията в КТБ засега се оказват признати. Това показва публикуваният списък с кредиторите на банката.
В него например отсъства името на министъра на културата Вежди Рашидов, който имаше над 2 млн. лв. влог в банката. Липсата на Рашидов означава, че цесията, която той направи с "Риск инженеринг:, за да си получи парите, към този момент не е обжалвана и е валидна.
"Риск инженеринг" фигурира в списъка с вземане от над 7 млн. лв.
Сред кредиторите отсъства и името на бившия финансов министър Стоян Александров, който имаше на влог в КТБ около 1,4 млн. лв. Самият той е уточняал, че парите не са само на негово име, а има депозити и на фирмите му и че е сключил цесии за част от сумата.
Това, че отсъстват имената на хора и фирми от списъка с кредитори заради цесии и прихващания, не означава, че те няма да се появяват там, обясниха от фалиралата КТБ.
След като съдът постанови, че датата на несъстоятелност на банката е 20 юни 2014 г., синдиците имат право да обажалват всичи цесии и прихващания. Това се прави за всички сделки, за които има дори минимално основание, показват седмичните им отчети.
Така например от публикувания списък става ясно, че "Дунарит" е вписан като кредитор с близо 85 млн. .лв., но под условие, че вземането ще възникне, ако съдът обезсили направените от предприятието прихващания.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"