7 Юни, 2026

Скандал в ефир: Божидар Данев и Безлов се обвиняват в медиен слуга и лобист

Скандал в ефир: Божидар Данев и Безлов се обвиняват в медиен слуга и лобист

Скандал избухна в ефира на БТВ по време на дискусията около новата рубрика на Българската стопанска камара "Стига вече" в сайта й. Цифрите, които БКС е изнесла за работата на МВР, бяха оспорени от Тихомир Безлов от "Центъра за изследване на демокрация". Това ядоса председателят на камарата Божидар Данев, който го обвини в медиен слугинаж. Безлов на свой ред пък отвърна, че е чувал за Данев, че е лобист.

"Голяма част от политиците говорят непрофесионално и заблуждават обществото. Те сеят зърна на недоверие, а жътвата след това ще бъде тежка. Рубриката ни цели те да бъдат дисциплинирани", коментира Данев. "Данните, които Българската стопанска камара изнася, ги няма в Евростат. Трябва да се дискутират точни числа. МВР не е остров, който е по-добре или по-зле от останалия свят. МВР постоянно съкращава своя щат", защити полицията на свой ред Безлов.

"Част от бизнеса поиска оставката на министър Румяна Бъчварова заради едно показно убийство. В България се случват по 100 000 престъпления годишно. Означава ли това, че трябва да й искаме 100 000 оставки", попита на свой ред бившият вътрешен министър Вмануил Йорданов. 

Сподели:
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев

БСП: Даваме три месеца на Радев

БСП: Даваме три месеца на Радев

"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията

Коментари (0)