29 Март, 2026

Спрягат шефа на “Шейново” за здравен министър

Спрягат шефа на “Шейново”  за здравен министър

 

Сред приоритети й са да отпаднат лимитите за дейност и финансиране на медицински дейности, тъй като по думите й не бива да има ограничения в лечението. Трета стъпка в по-социалното здравно ведомство ще бъде поевтиняване на лекарствата, а според директорът на „Шейново" болниците като търговски дружества трябва освен грижи, да поемат и своите разходи - например за ремонтни дейности.

"Парите за болниците трябва да се разпределят по-балансирано, да няма избрани заведения, които да са свръхфинансирани, а други ощетявани. Средствата от здравните осигуровки трябва да се използват за здраве", заяви д-р Андреева.

Тя определи побоят над лекари в събота като зловещ: „Престъпно е да се бият лекари без причина." Според нея Спешната помощ е най-трудната част от цялата медицина.

Кандидат здравната министърка сподели, че е приела поста след разговори с председателя на БСП Сергей Станишев. Андреева имала много допирни точки с програмата на левицата. „Държавата трябва да се намеси в момента на огромна заболеваемост на българите, демографски срив, достигащ следвоенни нива.", коментира още тя.

 

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.