Това обяви лидерът на БСП Сергей Станишев на официалната пресконференция на партията минути след края на изборния ден.
Според него с постигнатия резултат хората са отхвърлили авторитарния режим на управление, налаган от ГЕРБ. Станишев подчерта, че Белене не е партийна кауза, а национална и хората показаха това с активността си. Той благодари на симпатизантите на ГЕРБ, които не са послушали своя лидер и са гласували за енергийното бъдеще на страната.
Апатията е добра храна за едно авторитарно управление, за тези, които искат да управляват без правила. Така лидерът на БСП се обърна към българите, които останаха в къщи и не гласуваха.
Той обяви, че демокрацията в България е жива и има шанс за промени. БСП ще инициира промени в законодателството, за да може законът за референдумите да стимулира гражданите.
Още от България
Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг
Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност
Асен Личев: Маловодието на Дунав е рекордно, управляващите да вземат спешни мерки
Според хидролога основен проблем е липсата на споразумение за управление на водите на река Дунав, България се намира в ситуация на пасивен "страдащ свидетел"
Радан Кънев: Програмата на кабинета "Радев" е словесна плява, под нея прозират опасни тенденции
Симпатизантите ни имат силни очаквания от Андрей Гюров, длъжни сме да оправдаем техните очаквания, но той ще реши кога ще обяви кандидатурата си