24 Ноември, 2024

Анкара: Турция е центърът на света и ще бъде една от четирите световни сили

Анкара: Турция е центърът на света и ще бъде една от четирите световни сили

През 2023-та, когато е 100-годишнината от създаването на Република Турция, да се наредим сред първите 10 най-развити икономики в света

Турският премиер Бинали Йълдъръм заяви, че референдумът в Иракски Кюрдистан заплашва националната сигурност на страната му. "Ние ще направим това, което е необходимо", заяви той, цитиран от Ройтерс.

Турция е центърът на света и до 2071 г. ще бъде една от четирите световни сили. Това обяви министърът на горите и на водното стопанство Вейсел Ероглу по време на церемония ва събитие в черноморската провинция Гиресун.

Той обясни пред присъстващите, че „на гърба на Турция се играят много мръсни игри", предаде информационната агенция Догу хабер ажансъ (ДХА), цитирана от „Фокус".

„Тази земя действително е много важна, Турция е центърът на света. Точно по тази причина някои държави заформят игра след игра, за да стопират възхода ни; те искат да „спънат" устрема на народа ни. ... Турция обаче ще стане глобална сила. Именно затова ние си поставихме грандиозни цели и неотклонно ги преследваме. Лично президентът Реджеп Тайип Ердоган ги формулира. През 2023-та, когато е 100-годишнината от създаването на Република Турция, да се наредим сред първите 10 най-развити икономики в света. През 2053-та, когато ще честване 600-годишнината от завладяването на Истанбул, да се изкачим твърдо на върха. През 2071-ва, когато е 1000-годишнината от победата при Малазгирт и завладяването на Анадола, да станем една от четирите бъдещи световни сили.", обяснява още турският министър, цитиран от ДХА.

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.