Германия се превръща в буре с барут – омразата към инакомислещи и чужденци се увеличава притеснително. Радикалните убеждения са широко разпространени в немското общество, показва увеличаващото се отхвърляне на мюсюлмани, роми, търсещи убежище или хомосексуалисти, сочат резултатите от проучване на университета в Лайпциг. Това пише на страниците си авторитетното издание "Билд“.
Много радикално настроени хора намират политическата си родина в „Алтернатива за Германия“(АГ). Половината от запитаните заявили, че се чувстват в собствената си страна понякога чужденци поради многото мюсюлмани, отбелязва още изданието, цитирано от БГНЕС.
Позицията „ Поради многото мюсюлмани понякога се чувствам чужденец в собствената си страна“ заемат 85,9% от привържениците на АГ. 89% от тях са на мнение, че ромите са склонни към престъпност. В проучването на общественото мнение са участвали 2420 души.
През 2014 г. утвърдително на подобен въпрос са отговорили 43%. Близо половината (49,6%) подкрепят идеята ромите да не бъдат допускани до централните части на градовете. 40,1 на сто от анкетираните приемат като „отвратително“, когато хомосексуалисти се целуват на публични места.
През 2013 г. нежелаещите да виждат такива прояви са били 25,3%. Една впечатляваща част от анкетираните – 10,6%, са на мнение, че Германия трябва да има един водач, който да ръководи с твърда ръка страната в полза на всички нейни граждани.
Като враждебно настроени към чужденците се очертават 22,7% от запитаните, които живеят в източните райони на Германия, докато на запад процентът е 19,8. Особено радикално настроени са привържениците на „Алтернатива за Германия“(АГ).
Още от Свят
Тръмп готви успешен бизнесмен без военен опит да оглави ВМС
Джон Фелън ще постигне реални резултати за нашия флот, ще го постави на първо място в света, подчертава новоизбраният президент
Любчо Георгиевски: Дойде Мицкоски на власт и СР Македония рязко се обърна към "Сръбски свят"
Настоящият премиер задмина по сърбофилство дори и комунистите от бивша Югославия
Тръмп вече има фаворите, който да бъде специален пратеник в Украйна
Става дума за Кийт Келог, бивш ръководител по национална сигурност в Белия дом, който му представи план за край на войната