14 Май, 2026

Бинали Йълдъръм: Винаги съм стоял редом с палестинския народ

Бинали Йълдъръм: Винаги съм стоял редом с палестинския народ

Турският министър-председател Бинали Йълдъръм заяви на водача на палестинската партия „Хамас“ Халид Машал, че страната ще продължи да изпраща хуманитарна помощ за Ивицата Газа, предаде Anadolu Agency.
„По време на телефонен разговор с водача на групировката, която контролира палестинския анклав, Йълдъръм заяви, че винаги е стоял редом с палестинския народ“, заяви източник от екипа на министър-председателя, помолил да остане анонимен.
Ивицата Газа е под израелска блокада от 2007 г. насам. Според споразумение от този юни с Израел Турция има право да предоставя хуманитарната помощ на областта.

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.