Сър Елтън Джон заяви, че иска да се срещне с Владимир Путин, за да обсъдят „нелепото отношение на руския президент по отношение на правата на гейовете“, съобщи BBC. Русия не успява да предотврати или накаже увеличаващите се хомофобски атаки срещу малцинствата, сочи доклад на организацията за Наблюдение на човешките права.
Елтън Джон би приветствал разговор с Путин, дори ако руският президент „реши да се смее зад гърба ми... и да ме нарече абсолютен идиот“, каза музикантът в интервю за BBC. Пианистът в момента е в Украйна. Той се срещна с украинския президент Петро Порошенко и призова страната да окаже по-силна подкрепа на общността на лесбийки, гейове, бисексуални и транссексуални (ЛГБТ). Сър Елтън разговаря и с бизнес лидери и ги призовава да не отхвърлят ЛГБТ служители. Съседът на Украйна, Русия, прие закон през юни 2013 г., който наказва лица, насърчаващи „хомосексуално поведение сред непълнолетни“. Сър Елтън критикува този ход.
Още от Свят
Русия вече удря с ниско летящи дронове с ръчно управление, за да избегне ПВО
Руските сили преминават от масови атаки с дронове към изолирани, сложни, ръчно контролирани удари, според съветника на украинския президент Сергий Бескрестнов. Неотдавнашен инцидент включваше дрон „Шахед“, който се спусна на 22 метра, за да избегне радари и прехващачи.
Financial Times: Зеленски обмисля уволнение на Сирски и кой да стане главнокомандващ
Президентът търси кандидат, който може да осигури плавно предаване на властта и който ще поддържа силна отбрана по протежение на 1200-километровата фронтова линия
Горят кувейтска електроцентрала и съоръжение след атака на Иран
Бойните действия са в отговор на ударите, които американските военни нанесоха на Иран за седма поредна нощ