23 Август, 2026

Ердоган: Трябва през октомври да има отмяна на визите с ЕС

Ердоган: Трябва през октомври да има отмяна на визите с ЕС

Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган отново даде знак на Европа, че може да я залее с бежанци, както се е заканвал друг път, ако не отмени визите за гражданите на страната му.  Днес не го каза директно, но думите му са ясни. Още повече, че настъпи октомвпи, месец, който определи преди време като краен срок за изпълнението на исканията му. Той обвини ЕС, че не изпълнява обещанията, дадени на Анкара относно премахването на визите и влизането на страната в Европейския съюз, както тържествено предаде РИА Новости.
„Трябва през октомври да влезе в сила отмяната на визите с ЕС. Но Европа не изпълнява своите обещания спрямо Турция. Това, че 53 години чакаме на прага на вратата на ЕС, показва как те се отнасят с нас“, каза той в събота, на церемонията по откриването на есенната сесия на парламента.
Ердоган отбеляза, че Турция винаги е държала на своята дума по отношение на ЕС и очаква от европейците искрено и открито отношение“.

Сподели:
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт

Коментари (0)