Причината е обвинението към нея във франкизъм, съобщи испанската агенция "EFE", цитирана от спортния ежедневник "Марка".
Вицепремиерът на Испания Сорая Саенс де Сантамария възнамерява да съди Христо Стоичков.
Стоичков обвини 46-годишната Сорая Саенс де Сантамария, че дядо й, баща й и дори непълнолетния й син са последователи на Франко.
Българинът изрази несъгласието си с нейната дейност и я призова да подаде оставка заради това, че е изпратила полицията да бие невинни хора по време на референдума в Каталуния в неделя.
Стоичков определи като "пълен срам" действията на цялото правителство на Испания.
Стоичков направи изявлението си пред мексиканската телевизия "Юнивижън", за която работи, като се появи във видеото с каталунския флаг на дясната си ръка.
Още от Свят
Япония за първи път изстреля ракета Tomahawk от собствен ескадрен миноносец
Междувременно Lockheed Martin представи новата ракета за системата Patriot – PAC-3 Adapted Capability Effector (PAC-3 ACE).
Медведев: Победата ни е нужна, но не на всяка цена
"Убеден съм, че всеки от вас ще допринесе за нашата победа“, каза той, обръщайки се към млади руски военнослужещи преди изпращането им на фронта
FT: След ударите на ВСУ руските НПЗ остават потопени в мрак с месеци
Например в завода в Туапсе, който беше атакуван два пъти, в резултат на ударите са унищожени над десет големи и средни резервоара с общ капацитет около 80 000 кубически метра.