26 Март, 2026

Палестинските власти: Израел извършва ужасяващо клане в Ивицата Газа

Палестинските власти: Израел извършва ужасяващо клане в Ивицата Газа

Снимка: ANSA/EPA

„Администрацията на САЩ е отговорна също толкова, колкото и израелските власти за това клане, заяви турският вицепремиер Бекир Боздаг

 Палестинските власти обвиниха Израел, че извършва „ужасяващо клане“, след като от израелски огън до момента да са загинали 28 палестинци при сблъсъците по границата на Ивицата Газа, предизвикани от преместването на американското посолство в Ерусалим, предава AFP.

Прессекретарят на палестинското правителство Юсуф ал Махмуд заяви, че „е необходима незабавна международна намеса за прекратяване на ужасяващото клане в Газа, извършвано от израелските окупатори срещу героичния ни народ“. 

Израел съобщава, че силите му стрелят единствено при необходимост, за да спира атаки, повреди по оградата и опити за проникване по границата с Ивицата Газа.

„Администрацията на САЩ е отговорна също толкова, колкото и израелските власти за това клане“, на свой ред заяви турският вицепремиер Бекир Боздаг. Според него инцидентите по границата са причинени от „неоправданото и незаконно решение“ САЩ да преместят посолството си. 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп с безумно условие към Украйна - отказ от Донбас в полза на страната-окупатор  срещу....

Тръмп с безумно условие към Украйна - отказ от Донбас в полза на страната-окупатор срещу....

Зеленски обърна специално внимание в интервю на това, че в иранските дронове, които атакуват съюзници на САЩ в Близкия изток, се откриват руски компоненти

Умна Гърция: Не се  нуждаем от ядрена енергия

Умна Гърция: Не се нуждаем от ядрена енергия

"Около 40% от капацитета за обогатяване на ядрено гориво е под контрола на Русия. За страна като Гърция ядрената енергия не премахва зависимостите, а само ги пренарежда", пише Константинос Матиудакис

Иран:  Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

Иран: Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

"Да се говори за преговори сега би било признание за поражение“, заяви rранският външен министър:Араки