25 Февруари, 2026

Платформа рухна в американски цирк, 11 души са ранени (обновена)

Платформа рухна в американски цирк, 11 души са ранени (обновена)

При инцидент с рухнала платформа в американски цирк бяха ранени 11 души.

Българката Виктория Медейрос и съпругът й - бразилецът Андрей, са сред пострадалите по време на акробатичен номер в цирк в Провидънс, Рок Айлънд.

Виктория е настанена в болница без опасност за живота. По думите на мъжът й Андрей нашенката има счупвания, но се чувствала добре. Мъжът уточни пред Нова телевизия, че от цирка са му забранили да говори.

Осем акробатки трябвало да увиснат във въздуха на косите си. Малко след вдигането на завесите обаче металната платформа, издигната за номера, рухнала, в резултат на което жените са паднали от височина около 10 метра върху други изпълнители, които били на земята. Ранените са откарани в болница.

Състоянието на някои е критично. Трагедията се е разиграла в същия цирк, в който през 2004 година загина българката Деспина Кехайова. Създатели на групата, която изпълнява опасния номер, са бразилецът Андре и българката Виктория, която е негова съпруга.

Сподели:

Коментари (0)

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

4 жертви на нападение с нож в щата Вашингтон

Заподозреният е бил застрелян от полицейски служител, пристигнал на мястото на инцидента, заяви говорителката на полицията в Такома

Тръмп заговори за „трети мандат“

Тръмп заговори за „трети мандат“

Двадесет и втората поправка към Конституцията на САЩ ясно ограничава пребиваването на поста президент до два мандата

Китай налага още по-строг контрол върху онлайн средата в страната

Китай налага още по-строг контрол върху онлайн средата в страната

Докато на Запад често се акцентира върху т.нар. „Велик китайски защитен екран“, системата за цензура и контрол е много по-сложна