12 Август, 2026

Руслана получи награда за храброст от първата дама на САЩ

Руслана получи награда за храброст от първата дама на САЩ

Първата дама на Америка Мишел Обама награди украинската певица Руслана за проявена храброст в подкрепата на протестите в Киев, съобщи Би Би Си.

Руслана, която е и бивш член на украинския парламент, бе сред битите от полицаите в Киев още при първата вълна на протестите - през ноември 2013 година.

Във вторник певицата беше гост на церемонията по връчването на Международните награди за кураж за жени във Вашингтон. Отличията се връчват на жените, проявили изключителна смелост и лидерство, в които застъпват въпросите за мир и равни права между половете.

Руслана е една от десетте жени, носители на наградата за 2014 г. Тя прекара месеци с демонстрантите в Киев, призовавайки за промяна със силата на песните си. Певицата призовава съгражданите си да застанат срещу руската инвазия и да продължат да се борят за политическите си убеждения.

"Вече всеки знае, че Украйна е в опасност. Всички украинци, които са достатъчно силни, обединявайте се… Нека спрем тази война", каза Руслана.

Сподели:
Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

„Всичко се потвърждава от вътрешни руски документи – те я подготвят за есента, точно след имитацията на парламентарните избори“, подчерта той

Тагарев: Правителството крие информация за дрона!  Радев  харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон

Коментари (0)