28 Март, 2026

Стрелба и кръв на изборите в Бразилия

Стрелба и кръв на изборите в Бразилия

Неизвестен нападател е открил стрелба по гласуващи в една от изборните секции в североизточна Бразилия.

Припомняме, че там се провежда балотажът на президентските избори, на който се явяват настоящият президент Дилма Русеф и представителя на социалдемократите Аецио Невеш, като до момента Русеф има преднина от 8% пред съперника си. Освен това се избират още и 14 от 27-те губернатори на страната.

Стрелбата е станала в градчето Мосоро, като неизвестният е разстрелял мъж, чакащш реда си за гласува и след това е успял да избяга.

От полицията на щата информират, че в училището, където е била открита избирателната секция са се намирали няколко члена на една от местните банди. Не е ясно обаче дали убитият е част от тях.

Социологическите проучвания, предхождащи балотажа сочат почти сигурна победа на Дилма Русеф, което ще означава и втори мандат за нея.

Сподели:

Коментари (0)

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

„Нашето разочарование от европейците е напълно реално. Всяка страна, която не плаща 5 процента, не трябва да има право да гласува за бъдещите разходи на НАТО“, заяви един от източниците

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Разгърнати са оперативни щабове и мобилни пунктове за отопление в автобуси и палатки, където пострадалите получават цялата необходима помощ и консултации

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Написа в социалните мрежи, че се е срещнал с президента на ОАЕ Мохамед бин Зайед Ал Нахаян и че двамата лидери „са се споразумели да си сътрудничат