В Москве са арестувани три участници в демонстрация в памет на убития руски опозиционер Борис Немцов.
Още при рамката на металодетекторите на входа на мястото на провеждане е задържан активиста Данаил Двински. Полицаите се аргументирали с това, че паспортът му е смачкан.
Той бил задържан в арестантска камионетка.
Основателят на "Комитет на нацията и свободата" Владимир Басманов сообщава пред kasparov.ru за задържането на още един от организаторите Владимир Ратников и неговия помощник.
Полицията забранила и внасянето на лозунги с опозиционни призиви.
Според организаторите в москва в марша в памет на Немцов са участвали 7.6 хиляди души, а според руското МВР те са били едва 3.6 хиляди;
Шествия в памет на Немцов са се провели в Санкт Петербург, Казан, Новосибирск, Перм, Уфа, Нижни Новгород, Уляновск, Чебоксари, Ростов на Дон и редица други.
Още от Свят
The Washington Post: Беларус се оказа между натиска на Путин и ултиматума на Зеленски
Кремъл продължава да търси начини да въвлече Беларус по-активно във военните си планове, докато Украйна демонстрира готовност да нанася удари по обекти, използвани в подкрепа на руската армия.
Италия арестува двама мъже заради шпионаж в полза на Русия
Единият от задържаните е „бивш служител на националната разузнавателна общност“
Украйна потвърди: Заподорязаната за атентата в Монако е убита, задържан е служител на спецслужбите
Вторият задържан е бивш служител на правоохранителните органи