Турското външно министерство обяви, че страната няма да позволи убийството на руския посланик в страната Андрей Карлов „да хвърли сянка“ върху отношенията между Турция и Русия. От там изразиха дълбока мъка и осъждане на „подлия терористичен акт“, предаде Reuters.
В официално изявление на министерството се посочва, че посланикът е бил уважаван дипломат и се съобщава, че нападателят е бил „неутрализиран“, а тези, които са били отговорни за нападението ще бъдат изправени пред правосъдието.
Андрей Карлов бе убит по-рано тази вечер по време на откриване на изложба в Анкара. Убиецът на дипломата е бивш полицай, уволнен от системата след опита за преврат в Турция. След като дръпнал спусака, той крещял "Не забравяйте Алепо, не забравяйте Сирия!".
Още от Свят
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля
Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски
САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби
“Ударите през изминалата нощ намалиха способността на Иран да продължи да атакува търговски кораби”
Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец
Очаква се да се върнат и останалите четирима осъдени, защото в момента Великобритания води политика за намаляване на присъдите за чужденци