В Солун днес се събират министрите на външните и вътрешните работи на България, Гърция, Албания и Македония. Това е втора среща в този формат.
В нея ще участват още и високопоставени представители на енергийните министерства на тези страни, информират гръцките електронни издания.
Подчертава се, че срещата е част от широка стратегия на гръцката дипломация за укрепване на регионалната стабилност и на трансграничното сътрудничество между съседните държави от Южните Балкани и е продължение на четиристранна такава министерска среща през 2016 г.
Основна тема на срещата са геополитическите събития, процеси и предизвикателства в целия район на Балканите, както и по-нататъшното разширяване на регионалното сътрудничество.
Още от Свят
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл
Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака
Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война
Нетаняху: Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран
Той коментира и възможността Съединените щати да продадат изтребители F-35 на Турция, като предупреди, че подобна сделка би нарушила стратегическия баланс в Близкия изток.