19 Май, 2026

Юрий Чайка: Лондон да върне в Русия 500 милиарда рубли

Юрий Чайка: Лондон да върне в Русия 500 милиарда рубли

Престъпниците можете да оставите при себе си, а парите върнете. Те са наши»,каза генералният прокурор на Руската федерация.

Генералният прокурор на РФ Юрий Чайка призова Лондон да върне на Москва 500 милиарда рубли, които граждани на Русия, осъдени в страната за икономически престъпления или просто заподозрени, са изнесли във Великобритания. Това Чайка каза в интервю за телевизия НТВ. Даже изглежда си го мислеше сериозно.

Във Великобритания от февруари действа закон, по който властите могат да замразят подозрителни активи на чужденци, докато те не обяснят произхода на парите или имуществото. 

«Това, което са откраднали в Русия, сега Великобритания ще прибере  в своя бюджет. Престъпниците можете да оставите при себе си, а парите върнете. Те са наши », — каза генералният прокурор на Руската федерация.

През юни 2017 года Чайка вече се оплака, че Лондон не бърза да върне на Русия тези пари.  По думите му, във Великобритания има  над 60 човека, обявени от руската страна за международно издирване по подозрение в икономически престъпления.    

По данни на британското Национално агентство за борба с престъпността, през страната по този начин ежегодно влизат 90 милиарда фунта (127 милиарда долара).

Сподели:

Коментари (0)

Франция спусна на вода мощен боен кораб от ново поколение Amiral Louzeau

Франция спусна на вода мощен боен кораб от ново поколение Amiral Louzeau

Очаква се той значително да усили надводния компонент на Военноморските сили на страната. Фрегатата ще бъде оборудвана с 16 клетки на вертикални пускови установки за ракети

Германия разработва космическа система за наблюдение с изкуствен интелект

Германия разработва космическа система за наблюдение с изкуствен интелект

„Тъй като традиционното разузнаване вече не е достатъчно, консорциумът разработва космическо тактическо решение за наблюдение и разузнаване"

ВСУ поразиха едно от най-големите нефтопреработвателни предприятия в Русия

ВСУ поразиха едно от най-големите нефтопреработвателни предприятия в Русия

Това съобщи Генералният щаб на ВСУ, като уточни, че на територията на предприятието е избухнал пожар. Размерът на щетите се изяснява.