"Това време дойде, защото Русия явно ескалира войната"
Русия явно ескалира военното противопоставяне с новото си настъпление в Харкивска област. Руските удари срещу Харкив са сигнал, че е време САЩ да помагат на украинската армия да нанася удари срещу бази на окупаторите в Русия.
Такава позиция изрази бившият заместник държавен секретар на САЩ по политическите въпроси Виктория Нюланд в интервю за ABC News, цитирано от The Hill.
"Смятам, че това време дойде, защото Русия явно ескалира тази война, включително чрез нападението срещу втория град на Украйна, Харкив, който не се намира на фронтовата линия, и чрез опита да го унищожи без необходимост.“ – заяви Нюланд.
По думите ѝ, затова е "настъпило времето да се предостави на украинците повече помощ за нанасяне на удари по базите вътре в Русия".
Тя подчерта, че военните бази в Русия трябва да са законни цели за Украйна.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Руски парашутист падна от 600 метра и загина по време на авиошоу край Москва
На летище "Ватулино" е имало демонстрационни скокове за отбелязване на Деня на руските Въздушно-десантни войски
Еврокомисарят по миграцията: ЕС не може да разчита на съседите си за граничен контрол
Докато граничният контрол зависи от добронамереността на една-единствена съседна държава, ЕС остава уязвим
Италия разби мрежа за трафик на мигранти от Алжир през Сардиния и Франция
"В Алжир са били набирани мигрантите, там са се подготвяли и организирали пътуванията"