19 Март, 2026

Нюланд: Приоритет е втечненият газ, а не строежът на скъпи газопроводи

Нюланд: Приоритет е втечненият газ, а не строежът на скъпи газопроводи

Трябва да използваме газа днес като преход към по-екологично бъдеще.

Американският заместник-държавен секретар на САЩ Виктория Нюланд заяви, че изграждането на EastMed или други тръбопроводи в Източното Средиземноморие е твърде скъпо, затова САЩ подкрепят транспортирането на природен газ чрез танкери за втечнен природен газ, предаде БГНЕС.

Същевременно тя включи и Турция сред страните, които ще си сътрудничат с Гърция, Израел, Египет и Република Кипър в тази по-широка рамка, заявявайки, че регионът може да се превърне във важен "енергиен двигател" за Северна Европа.

„Не е необходимо да чакаме 10 години и да харчим милиарди долари за тези неща. Трябва да транспортираме газа сега. И трябва да използваме газа днес като преход към по-екологично бъдеще. След десет години няма да искаме газопровод. След десет години ще искаме да сме зелени. Но точно сега имаме нужда от газ. Така че трябва да използваме втечнен природен газ и електрически връзки, които можем да изградим по-бързо. И Гърция е лидер във всичко това.“ – коментира Нюланд за в. Kathimerini.

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар