24 Май, 2026

ДПС призова на контрапротести: НЕ на манипулациите! НЕ на уличните преврати! ДА на стабилността и сигурността!

ДПС призова на контрапротести: НЕ на манипулациите! НЕ на уличните преврати!  ДА на стабилността и сигурността!

Делян Пеевски, снимка: БГНЕС

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.

"Призоваваме всички членове и симпатизанти на ДПС на митинг в защита на стабилността в държавата. Нека всички заедно да кажем:
НЕ на манипулациите! НЕ на хаоса! НЕ на омразата!
ДА на стабилността и сигурността! ДА на развитието и реалните резултати!
НЕ на уличните преврати! НЕ на насилието и омразата!" 

Това се казва в обръщение на ръководството на ДПС към членовете на партията и гражданите.

"Ако смятате, че стабилното управление е важно за решаване на нашите проблеми, за развитието на страната, се присъединете към нашия митинг.
Развитието се постига чрез работа, а не чрез безцелни призиви, безредие и хаос!
Денят е вторник, 9 декември, 18 часа. 
А локацията за вашето населено място ще намерите на страницата на областната организация на ДПС." - се посочва в апела на ДПС.  

По-рано беше съобщено, че областни структури на ДПС с лидер Делян Пеевски насрочват контрапротести в подкрепа на кабинета на Росен Желязков. 

"След проведен разширен областен съвет на ДПС-Благоевград беше взето решение за организиране на контрапротест в подкрепа на правителството. Каним всички на 09.12.2025 г. от 18:00 ч. в центъра на град Белица, за да покажем вярата си в хармонията, взаимното уважение и единството." - пишат ДПС-Благоевград във Фейсбук.

ДПС-Враца също публикува съобщение:
"ПП ДПС организира контрапротест в подкрепа на правителството, в защита на политическата стабилност и демократичния ред в страната. Вторник, 18:00 часа, Центърът на гр. Враца." 

От своя страна ДПС Велико Търново проведе разширен областен съвет, на който бе взето решение за организиране на мирен протест в подкрепа на кабинета “Желязков”.
Събитието в старата ни столица е насрочено за 18 часа - пред паметника “Майка България”

Областните координатори на ДПС на тези места са провели заседания в събота, както и структурите в Хасково, Кърджали, Ловеч, Ямбол, Търговище, Русе, които засега само декларират подкрепата си, без да обявяват протест. На срещата в Хасково са присъствали и депутатите Станислав Анастасов и Ербил Халим.

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща, закрита за медии, в столичен хотел. На кадри от нея се виждат и кметовете на Кърджали и Белица - Ерол Мюмюн и Радослав Ревански.
 

Сподели:

Коментари (1)

  • 19:10, 7 Декември, 2025

    Вие нямате сипатизантиСамо продажни неграмотни цигани,и изкукали помаци.

    Отговор
След пороите: Обстановката във Велико Търново се нормализира, бедственото положение в Габрово остава

След пороите: Обстановката във Велико Търново се нормализира, бедственото положение в Габрово остава

В Севлиево 25 души бяха евакуирани с лодки и с противопожарни автомобили

На много места валежите продължават, има условия и за градушки

На много места валежите продължават, има условия и за градушки

Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, в София – около 22°

БСП издига в София своя кандидатка срещу Трайчо Трайков, очаква се отговорът на Радев

БСП издига в София своя кандидатка срещу Трайчо Трайков, очаква се отговорът на Радев

Кампанията на Пламена Заячка се открива утре при паметника на Петко и Пенчо Славейкови