20 Август, 2026

Обрат във времето: Слънцето се завръща, очакват ни температури до 25 градуса

Обрат във времето: Слънцето се завръща, очакват ни температури до 25 градуса


През деня ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста, над изолирани планински райони и купесто-дъждовна облачност и там ще превали. В по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, в източните райони със слаб югоизточен вятър. Температурите още ще се повишат и максималните ще са предимно между 20° и 25°, по-ниски по Черноморието, в София – около 23°. Това сочи прогнозата на НИМХ. Вечерта от югозапад ще започне ново увеличение на облачността и през нощта срещу неделя в западните райони ще има валежи.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове ще има ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб югоизточен вятър. Максималните температури ще са 16°-17°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста, главно в Родопите и купесто-дъждовна облачност, там ще превали и прегърми. Ще духа умерен, по високите и открити части до силен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 12°.

В неделя и понеделник ще има и слънчеви часове, но ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в Западна България, ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици. Вятърът ще е слаб, в източните райони до умерен от югоизток. Температурите ще се повишат и минималните ще са между 10° и 15°, а максималните - между 23° и 28°.
Сподели:
Шишков посочи схема за източване на средства от вода – нанесени са щети на 6 дружества

Шишков посочи схема за източване на средства от вода – нанесени са щети на 6 дружества

"ВиК Енерджи Груп" продължава да трупа загуби, повечето водни дружества не могат да си платят тока, въпреки възможността за отложено плащане с 50 дни. Към момента те дължат 16 млн. евро.

Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?

Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?

"За 100 дни управление на правителството на Радев държавата ни бе вкарана във война"", коментираха от "Продължаваме промяната"

Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"

Особено цинично е, че в същия ден, в който Путин изпраща самолет да гаси пожар в Сърбия, руските ракети палят жилищни сгради в Киев, където само за изминалата нощ има поне 12 убити и 34 ранени цивилни

Коментари (0)