31 Юли, 2026

Шефът на КЕВР: Цената на тока за бита ще скочи и има причина

Шефът на КЕВР: Цената на тока за бита ще скочи и има причина
Иван Иванов

Бившият служебен министър Христов е подписал нов договор с ТЕЦ "Марица-изток 2"

Ще има известно повишаване на цената на тока за бита. Това обяви председателят на КЕВР Иван Иванов. Според обяснението му това се налага, защото преди няколко дни е издадена заповед от бившия служебен министър на енергетиката Росен Христов да бъде включено допълнително количество електроенергия, произведена от ТЕЦ „Марица-изток 2”.

Иванов припомни, че досегашните разчети на КЕВР са показвали, че цената на електроенергията за битовите потребители в страната ще се повиши средно с 3,63%.

„Заповедта на бившия енергиен министър се прави, за да бъде подпомогната въглищната централа, която работи на загуба”, допълни той.

Председателят на КЕВР не е сигурен, че новият министър на енергетиката Румен Радев би могъл да отмени заповедта на предшественика си за ТЕЦ „Марица-изток 2”, но все пак предпочита този въпрос да се отправи към самия министър.

Сподели:
Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Всички индивидуални спасителни средства за парасейлинг и „водна шейна“ ще трябва да бъдат оборудвани със свирка за подаване на сигнал при авария

Депутатите решиха колко време да почиват през лятото

Депутатите решиха колко време да почиват през лятото

Правилникът на парламента предвиждаше почивка през целия месец, така че това решение представлява съкращаване с 8 календарни дни

АПИ предупреждава за проблем с купуването на винетки днес

АПИ предупреждава за проблем с купуването на винетки днес

Причината - актуализация на електронната система

Коментари (0)