4 Март, 2026

Спрете скандалните промени в ЗООС и двойните стандарти при екооценката на проектите на властта!

Спрете скандалните промени в ЗООС и двойните стандарти при екооценката на проектите на властта!

От "Десен форум" настояват да се намесят президента и Конституционният съд

"СРАМ, (не)уважаеми депутати от ДБ-вносители и всички подкрепили ви, е днешното ваше гласуване #екооценки и отказът ви да изпълните предизборните си обещания да възстановите нормалността и да премахнете експериментите на ГЕРБ от 2017 г. по модела „джипка“ с премахването на двуинстанционния контрол!"

Това пишат от гражданска платформа "Десен форум", в която участват Петър Славов, Цецка Бачкова и други десници политици и общественици.

"Защото вие направихте точно това – излъгахте всички онези граждани, които разчитаха на вас да изпълните тези си обещания, които дни и месеци наред протестираха за върховенство на правото и „един закон за всички“ и много от които гласуваха за вас именно заради тези ви обещания!

Сега българските граждани разбират, че до 2024 г. ще има един закон за проектите на властта, с които трябвало да се процедира бързо и безпроблемно, и друг за обикновените граждани и фирми, които ще преминават през двуинстанционния съдебен контрол за законност.

Да се чуди човек, как не написахте „2025г.“ – когато се надявате да е краят на пълния ви управленски мандат, или изцяло не премахнахте съдебния контрол за проектите на „властта“ – вероятно някои от вас си мислят, че така би било още по-бързо?!! И после – след вас и потоп, така ли?!!

Освен срамно, поведението на депутати от групата ви, които са „с най-голяма тежест“ в нея, е и некомпетентно, и смешно, защото няма законова процедура „да си оттеглят подписа“ от вече гласувани предложения между четенията по даден законопроект. Освен, може би в българския футбол, където статуквото въведе „авангардната“ практика, месеци по-късно да се „оттегля“ подадена оставка и всички виждаме дереджето на БФС в момента!

Същите тези пишман-вносители дължат отговори на българското общество – #КОЙ написа скандалните предложения срещу двуинстанционния съдебен контрол, внесени от тях и практически идентични с тези на ГЕРБ и ДПС, както и КОЙ им разпореди да ги внесат и в чий интерес?!

От Десен форум призоваваме за президентско вето, както и институциите с правомощия да сезират Конституционния съд да се намеси и оспори така приетите срамни разпоредби #екооценки и въведения двоен и дискриминационен стандарт – „облекчен“ и ускорен ред за проектите на властта и общ ред за всички останали български граждани и бизнес!", се казва в позицията на фейсбук-групата

Сподели:

Коментари (0)

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Тази дата завинаги ще остане символ на национално достойнство, на силния български дух и на стремежа към независимост и справедливост, каза кметът на града в словото си за празника

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

Пролетната ваканция за учениците ще бъде от 4 до 13 април

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

За пореден път забрави, че освен руснаци, за свободата ни дадоха кръвта и живота си и хиляди украинци, румънци, поляци, сърби, финландци