25 Февруари, 2026

Акция "купен вот" в три области у нас, има задържани

Акция "купен вот" в три области у нас, има задържани

На територията на страната към момента проведените специализирани полицейски операции са 216

Органите на реда провеждат акция „купен вот” в София, Кърджалийско и Плевенско.

В София действията са концентрирани в кварталите „Модерно предградие“, „Филиповци“, „Факултета“ и „Орландовци“. На входа и изхода на кварталите са изградени контролни пропускателни пунктове. Полицейските екипи претърсват адреси, заложни къщи и магазини. Образувани са 8 бързи производства, от които 5  за нарушаване на изборните права на гражданите, две за притежание на наркотици и едно за управление на автомобил след употреба на наркотици. На два от адресите са намерени списъци, лични карти и парични средства.

Полицията влезе в едно от най-големите села в Плевенско – Буковлък. В Плевен са получени 16 сигнала за нарушения на изборния процес, от които 14 касаят купуване на гласове. Образувани са 4 досъдебни производства за изборни престъпления. Задържани са двама, съставени са 40 предупредителни протокола, проверени са 16 адреса. От частен дом в с. Гиген са иззети агитационни материали и тетрадка с имена. Полицейски екипи имаше на входовете и изходите не само на Буковлък, но основно проверките бяха в това село, станало нарицателно за контролиран вот на предишни избори. 

До момента в Кърджали са постъпили 17 сигнала, свързани с изборния процес. 8 от тях са за купуване на гласове, за натиск и заплахи за гласуване за определена политическа сила.
На територията на страната към момента проведените специализирани полицейски операции са 216. Получените сигнали за нарушения на изборния процес са 453. Образуваните досъдебни производства са 100, а задържаните -  47. Съставени са 1300 предупредителни протокола. Служителите на ГД ПБЗН са проверили 6 500 обекта на изборни помещения и други обекти, свързани с изборния процес. Връчени са 137 писмени разпореждания за отстраняване на констатираните несъответствия.
Сподели:

Коментари (0)

Марин Малчев е новият шеф на Софийската районна прокуратура

Марин Малчев е новият шеф на Софийската районна прокуратура

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС