Продължава издирването на извършителите на обира на инкасо автомобил в Перник. Образувано е досъдебно производство, съобщиха на извънреден брифинг от местопрестъплението разследващите тази вечер, цитирани от БГНЕС.
Както вече стана известно обирът е извършен около 16 часа днес в пернишкия квартал „Васил Левски“, близо до клиентски център на енергодружество, където има и офис на фирма за парични преводи.
Полицията не може да потвърди сумата, която е задигната, но по непотвърдена информация става въпрос за 1 милион лева.
От думите на разследващите стана ясно, че извършителите са имали оръжие, но не са го използвали.
Работи се по всички версии, включително и за съдействие на човек отвътре.
Извършителите са били четирима, обявиха по-рано от полицията. Охранителите на инкасо автомобила не са пострадали.
Тепърва предстои оглед на колата.
Извършителите са избягали с черен джип.
Фактор
Както вече стана известно обирът е извършен около 16 часа днес в пернишкия квартал „Васил Левски“, близо до клиентски център на енергодружество, където има и офис на фирма за парични преводи.
Полицията не може да потвърди сумата, която е задигната, но по непотвърдена информация става въпрос за 1 милион лева.
От думите на разследващите стана ясно, че извършителите са имали оръжие, но не са го използвали.
Работи се по всички версии, включително и за съдействие на човек отвътре.
Извършителите са били четирима, обявиха по-рано от полицията. Охранителите на инкасо автомобила не са пострадали.
Тепърва предстои оглед на колата.
Извършителите са избягали с черен джип.
Още от Закон и ред
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"
Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината