9 Април, 2026

Главният секретар на МВР: Имаме данни, че Венци Боксьора е бил пазен като свидетел

Главният секретар на МВР: Имаме данни, че Венци Боксьора е бил пазен като свидетел

Петър Тодоров, снимка: БГНЕС


„Имаме данни, че Венцислав Дамянов – Боксьора, е бил пазен от полицията като свидетел, ще се провери. Това по никакъв начин не му дава право да безчинства над хората”, заяви главният секретар на МВР Петър Тодоров пред Нова телевизия.

„Не трябва да бъде така, има пропуски от страна на полицията, поради което се извършва комплексна проверка във 2-ро РУ, за да установи защо се е стигнало до този парадокс една банда, която да тормози в продължение на години няколко населени места. Това е недопустимо. При наличие на виновно поведение от страна на полицейски служители, замитали проблема,  ще бъдат взети съответно необходимите дисциплинарни мерки”, обясни Тодоров.

Заради скандалния казус, началникът на второ районно управление в София вчера е бил отстранен от длъжност. Заместник – началникът на СДВР Мариан Билалов пък подаде оставка. 

„Проверките ще продължат и всеки, който е допуснал някакво действие или бездействие за ескалирането на този случай, ще понесе дисциплинарна отговорност. Нашите усилия са в посока установяване на това имало ли е полицейски чадър над Венцислав Дамянов. При установяване на такива данни, ще бъдат взети най-строги мерки”, посочи Тодоров.
Сподели:

Коментари (0)

САС ще гледа въззивно дело по случая със задържания у нас шейх от ОАЕ

САС ще гледа въззивно дело по случая със задържания у нас шейх от ОАЕ

Арестуваният е братовчед на сегашния крал и внук на първия шейх на емирствата 

ВКС образува тълкувателно дело за правомощието на Сарафов да иска възобновяване на наказателни дела

ВКС образува тълкувателно дело за правомощието на Сарафов да иска възобновяване на наказателни дела

Тълкувателното дело е заради наличието на противоречива съдебна практика по подавани от Сарафов искания за възобновяване на дела

Специализирана полицейска операция в Стара Загора: Тарашат казина, заложни къщи и фирми, 9 са задържани

Специализирана полицейска операция в Стара Загора: Тарашат казина, заложни къщи и фирми, 9 са задържани

Образувани са десет досъдебни производства, като четири от тях са за престъпления против изборните права на гражданите. При операцията са проверени 367 лица и 283 автомобила, като са съставени 23 протокола по член 65 от Закона за МВР