Михайлов се сбил и с арестанти, запалил одеяло в килията си и предизвикал пожар
Проведе се ключово заседание по делото срещу прокурорския син от Перник. Свидетелски показания даде треньорът Румен Андонов, който твърди, че е бил пребит от Васил Михайлов.
Пред магистратите Румен Андонов заяви, че е бил ударен три пъти, има и съмнения, че е нападнат с бокс. След нападението челюстта на Андонов е била счупена на две места, лечението му продължава и към днешна дата. В съдебната зала бяха разпитани и още двама души. Единият е нападнат от Васил Михайлов, а другият е станал пряк свидетел на хулиганските прояви на прокурорския син.
"Той ме хвана за ръката и започна да ме удря. Три пъти със сигурност ме удари. Баща му познавах, него не го познавам изобщо. Аз работя с деца и децата ми казват, че този човек, който раздава правосъдие в Перник, е идол за тях. Аз не мога да приема това нещо", каза Румен Андонов пред Bgonair.
"Отново свидетели разказаха как са били удряни, друг свидетел разказа как е видял, чухте от първо лице как клиповете с агресия са били разпространявани на територията на град Перник", коментира наблюдаващият прокурор Георги Иванов.
В съдебната зала излязоха наяве и нови подробности за прокурорския син Васил Михайлов. Стана ясно, че той се е сбил с арестанти, вследствие на което е бил преместен в самостоятелна килия, но там е запалил одеяло и е предизвикал пожар. Преместен е от затвора в Кюстендил в София.
Срещу него са повдигнати осем обвинения - за средни и леки телесни повреди, хулиганство и закана за убийство.
Още от Закон и ред
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"
Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние
Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР
На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината