9 Януари, 2026

Спецоперация срещу купения вот в Кърджали

Спецоперация срещу купения вот в Кърджали

Полицията започва Акция „Купен вот” в Кърджали. Вече има един сигнал за търговия с вот и оказване на натиск.

„На територията на ОДМВР-Кърджали се провежда специализирана полицейска операция за противодействие на престъпленията, свързани с избирателните права на гражданите. Обект на раследване ще бъдат лица, които влияят на вота на гражданите, както и обекти като заложни къщи и магазини, в които се извършва лихварска дейност и се дава стока на вересия”, коментира в ефира на „Здравей, България” комисар Атанас Чотров, началник на отдел „Охранителна полиция” в ОДМВР-Кърджали.

По негови думи има един получен сигнал за лице,  което влияе на вота на гражданите в няколко кърджалийски села.

Вчера се появиха списъци с имена от област Кърджали, така наречените „Българските елфи”.

 „Тези хора са познати на органите на реда, но за тях няма издадени предупредителни протоколи. Предприемат се мерки по случая”, обясни още комисар Чотров.

Сподели:

Коментари (0)

Разкриха шокиращи факти около огнения ад в швейцарските Алпи на връх Нова година

Разкриха шокиращи факти около огнения ад в швейцарските Алпи на връх Нова година

40-годишната Джесика Морети, собственичка на луксозния бар Le Constellation, е разследвана за непредумишлено убийство и за причиняване на тежки телесни повреди на още 119 души с тежки изгаряния

Д-р Костадин Ангелов осъди и на втора инстанция бивш здравен министър

Д-р Костадин Ангелов осъди и на втора инстанция бивш здравен министър

В аргументите на Апелативния съд се отбелязва, че ответникът (д-р Стойчо Кацаров) е обективирал публични изказвания, които съставлява клеветническо изявление, което е позорящо за името и честта на ищеца

Методи Лалов: Πpoĸypaтypaтa e ocъдeнa дa плaти 3500 лв. заради нeзaĸoннoтo зaдъpжaнe нa Любoмиp Ивaнoв

Методи Лалов: Πpoĸypaтypaтa e ocъдeнa дa плaти 3500 лв. заради нeзaĸoннoтo зaдъpжaнe нa Любoмиp Ивaнoв

Той не е дoвoлeн oт paзмepa нa oбeзщeтeниeтo - пpи зaвeждaнe нa дeлoтo e пoиcĸaна сумата от 7000 лeвa зa ареста, продължил 7 дeнoнoщия.