22 Август, 2026

Спецоперация в Сливен срещу търговията с гласове, откриха тефтери с имена

Спецоперация в Сливен срещу търговията с гласове, откриха тефтери с имена

В Сливен се провежда акция срещу търговията с гласове за предстоящите избори. Спецоперацията започна в 6 часа сутринта в кв. „Надежда“.

От началото на предизборната кампания в ОДМВР-Сливен са получени четири сигнала за търговия с гласове.

„Към момента извод за цената на един глас не може да се направи. Няма реално предлагане, а опити за въздействие“, обясни комисар Димитър Кикьов.


„Към момента от незабавните процесуални действия, които извършваме, открихме тефтери в един от търговските обекти. Има списъци и лица. Уточняваме дали са касае за вересии. Понякога се касае за опрощаване на дългове и склоняване към гласуване за определени лица. Сумите са различни. Проверява се и още един адрес. Ще има претърсване, тъй като се предполага, че има списъци с лица“, допълни той.

„Започнали са действия по неотложност на няколко адреса на територията на цялата област. Има две задържани лица за кражба от църква“, добави Кикьов.
Сподели:
36-годишен мъж е задържан за отравянето на 8 редки лешояда в Стара планина

36-годишен мъж е задържан за отравянето на 8 редки лешояда в Стара планина

Намерени са доказателства за отравянето на лешоядите - извършителят е направил самопризнания

Задържаха мъж, отговорен за отравянето на 8 лешояда под връх Ботев

Задържаха мъж, отговорен за отравянето на 8 лешояда под връх Ботев

Сред загиналите е и брадатият лешояд Боев – изключително ценна птица, която беше изчезнала от българската природа. Миналата година той беше освободен в природата от Спасителния център „Зелени Балкани“ по проект, финансиран от Европейската комисия

Адв. Кашъмов: Делото за полетите на Пеевски е причина за много съмнения

Адв. Кашъмов: Делото за полетите на Пеевски е причина за много съмнения

Самият факт, че служители на ГДБОП са разпитвани по този случай, показва ясно, че прокуратурата (СГП) е изискала и получила всички материали по самата преписка на ГДБОП, по която се проверяват данните за тези полети на лидера на ДПС

Коментари (0)