29 Март, 2026

Трима в ареста за притежание на 17 кг марихуана

Трима в ареста за притежание на 17 кг марихуана

17 кг. марихуана бяха открити в няколко жилищни помещения в първомайското село Искра. При акция на пловдивската полиция на 30-и януари са задържани собственикът на помещенията – 51-годишен мъж от селото и неговият 48-годишен брат.

Арестуван е и 34-годишен мъж от Хасково. Той е хванат на предварително уговорено място за сделка с марихуаната – в близост до язовир Брягово. Направеният веднага по надлежения ред драг чек тест отчел положителен резултат за марихуана и кокаин.

На адресите на двамата братя са открити въжени простори с окачени за съхнене стръкове канабис. Претърсен е и адресът на задържания купувач в Хасково.

При акцията в четвъртък са конфискувани близо 17 кг марихуана, електронна везна, мобилни телефони и сума в размер на около 14 хиляди лева. Образувано е досъдебно производство от Окръжната прокуратура в Пловдив.
Сподели:

Коментари (0)

Руска гражданка е арестувана в Стара Загора - предлагала 30 евро за гласуване за конкретна партия

Руска гражданка е арестувана в Стара Загора - предлагала 30 евро за гласуване за конкретна партия

При претърсване на адреса, на който живее задържаната, са намерени и иззети списъци с избирателни секции на територията на общината, като срещу всяка секция са изписани брой гласове

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

В отговор служителят е произвел изстрели във въздуха със законно притежавано оръжие. Непосредствено след това маскираните лица преустановили действията си, качили се в автомобила и напуснали мястото

Янкулов  освободи от длъжност началника на затвора в София

Янкулов освободи от длъжност началника на затвора в София

Подаването на оставката идва, след като дисциплинарното производство срещу него бе прекратено, поради липса на достатъчно доказателства за извършено дисциплинарно нарушение