Закон и ред
Вдигат завесата за схемите и мръсните пари: Започват разпитите по аферата "Театрална кражба"
Започват разпити по аферата с източването на средства от театрите. Пред магистратите в Пловдив ще застанат около 30 души, които са били наети на фиктивни трудови договори.
Предстои и разпит на служители от Финансовата дирекция на Министерството на културата, ангажирани с плащанията. 410 хиляди лева, които бяха източени от театрите в Смолян и Разград, вече са при разследващите. 225 хиляди от тях са предадени доброволно.
Парите са задържани като веществено доказателство. IT-специалистът, който е сочен за мозък на театралната кражба Петко Писков заяви, че липсват доказателства за вината му.
В аферата в театрите стана ясно, че са източени над милион и половина лева.
Още от Закон и ред
Трима души са привлечени като обвиняеми за участие в дейността на "Кръв и чест"
Повдигнато им е обвинение по чл. 162, ал. 1 от Наказателния кодекс, а прокуратурата е постановила задържането им за срок до 72 часа
След акцията в Пловдив: Неонацистите от "Кръв и чест" под удар - очакват се обвинения
От пловдивската полиция потвърдиха, че групата е свързана с международната неонацистка организация, която изповядва неонацистка идеология
14-годишни извършители на тежки престъплени вече носят наказателна отговорност в Швеция
Решението дойде на фона на продължаващата борба на страната с престъпните банди, които все по-често привличат деца за извършване на убийства, стрелби и взривове