Ние сме недоспало общество и след като му вземем още един час – тогава нещата стават по-лоши. С въвеждането на лятното часово време инфарктите се увеличават, като могат да скочат до 20%, зачестяват и катастрофите по пътя С 10-12%. Това обяви по Нова ТВ д-р Марчев, кардеолог.
В света лятното часово време е въведено за първи път през 1916, а у нас – чак на 1 април 1979 година
Кардеологът обясни, че причина за тези отклонения е обстоятелството, че всеки човек има централен биологичен часовник в мозъка, както и всяка клетка на тялото и този часовник трудно може да бъде променен с едно постановление на Министерски съвет.
Спенсър казва: Целта на науката не е познанието, а действието. Тоест, нека нашите зрители да предприемат някои действия – днес, утре и други ден. Първо, не пускайте децата на училище сами, защото е по-тъмни, което повишава риска от катастрофи рано сутрин и вечер. Второ, всички шофьори трябва да убедят себе си да карат по-бавно на пътя, особено сутрин, защото всички са недоспали. Третият ми съвет е – легнете си по-рано, за да сте бодър сутринта, призова д-р Марчев.
Експертът обаче не отрича, че за нашата страна решение на ЕП е да има лятно часово време има и своите положителни страни. Например, като цяло пред лято катастрофите намаляват, критични са само първите няколко дни. Освен това като страна с морски туризъм, ние печелим от лятното време, защото имаме кратък туристически сезон.
Още от Улицата
Боршош: Терзиев да спре протеста пред Народния театър
По думите му биячите от столичния мол са били хванати за един ден, а задържани за боя и ескалацията на протеста пред театъра преди три седмици, все още няма
Ново свлачище на пътя Мездра-Ботевград: Кой ще плаща за това - данъкоплатците...
Как и защо се е наложило да се строи “Ребърково” - да кажат тези, които са го измислили, призовава народният представител от ГЕРБ
Полезно за шофьорите: Как да намалите горивото през зимата
Повече от съветите сигурно се знаят, но е добре да ги припомним