Според Баран засега направените проверки са показали, че няма грешки извън "толеранса" на измерването.
"Ситуацията не е проста. Напълно разбираме потребителите и тяхното неразбиране на сметките, на фактурите, на тяхното потребление. Големият проблем е, че огромен процент от хората се отопляват с електроенергия. А да се отопляваш с електроенергия, това е най-скъпият начин за отопление", коментира Баран.
По време на заседанието стана ясно, че са открити нарушения в лицензията на дружеството.
Потребителите не виждат при какви показания се сваля стария електромер и се поставя новия. Това е едно от нарушенията на ЧЕЗ, за което сигнализираха от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране по време на изслушването в парламентарна комисия. За нарушенията съобщи Андон Роков от ДКЕВР.
Роков подчерта, че ниското напрежение води до завишаване на сметките. Във връзка с такова нарушение ДКЕВР прави проверки в Сандански, Петрич, Кулата и Разград.
Представители на техническия университет оспориха твърдението, че при по-ниско напрежение се потребява повече електричество за една и съща дейност.
Няма нарушение на приватизационните клаузи от страна на ЧЕЗ, заяви председателят на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол Емил Караниколов по време на изслушването. Караниколов обаче обърна внимание, че ЧЕЗ не е изпълнявал "пожелателното" условие за разпределяне на дивидент, от който е можела да спечели и българската държава.
Още от Улицата
Ново свлачище на пътя Мездра-Ботевград: Кой ще плаща за това - данъкоплатците...
Как и защо се е наложило да се строи “Ребърково” - да кажат тези, които са го измислили, призовава народният представител от ГЕРБ
Полезно за шофьорите: Как да намалите горивото през зимата
Повече от съветите сигурно се знаят, но е добре да ги припомним
София изкара 171 снегорина през нощта, силният вятър събори дървета и строителни огради
Безброй боклуци по улиците от контейнерите и многото незавършени строежи