27 Април, 2026

Война в Лъки: Дърва или деца?

Война в Лъки: Дърва или деца?

Жителите на град Лъки започнаха война срещу кмета Валентин Симеонов. градоначалника е дал карт-бланш на кооператори да съборят детска площадка, за да построят на нейно място бараки, където да складират дървата си за зимата, показа репортаж на БТВ. Недоволни родители излязоха с децата си на протест срещу решението. Веднага от съседните кооперации се вдигнаха на контрапротест, тъй като нямало къде да си складират дървата за огрев. "Крадат ни ги, ако ги оставим навън", каза жена, която се отоплява с печка на дърва. От другия лагер обаче контрираха, че децата няма къде да играят. 

"Кметът първо да оправи площадката, после да строи бараки", разгневиха се гневни майки и бащи, които демонстрираха колко са паянтови люлките и катерушките. Кметът "по соломоновски" отсече, че ако едни не искали люлки, нямало да има, а ако за другите било важно децата им да имат площадка - щял да я запази.

Сподели:

Коментари (0)

Дронове на „Ти броиш“ блокираха опорочаването на вота на 19 април

Дронове на „Ти броиш“ блокираха опорочаването на вота на 19 април

Нужно е едно голямо „благодаря“ за тези 3000 доброволци в рисковите секции, стотиците в екипите за дрон наблюдение и хилядите пред екраните, които следяха дистанционно видеонаблюдението в секциите в реално време за нередности

Иран осея Ормузкия проток с нова серия мини

Иран осея Ормузкия проток с нова серия мини

„Това е вторият случай, когато Иран минира пролива от началото на войната." Остава неясно дали всички мини от първата блокада са били открити и обезвредени.

Депутатите, избрани в две листи, решават от коя ще влязат в 52-ото Народно събрание

Депутатите, избрани в две листи, решават от коя ще влязат в 52-ото Народно събрание

Много нови лица, но и много стари познайници