28 Март, 2026

Oтложиха делото срещу братя Галеви за 1 юли

Oтложиха делото срещу братя Галеви за 1 юли

След тричасово заседание по скандалното дело, водено от КОНПИ срещу Пламен Галев, Ангел Хрисков, съпругите им и фирмите им Кюстендилски окръжен съд отложи делото за първи юли. Това съобщи struma.bg. По време на днешното заседание бе разпитан бившият кмет на Дупница Първан Дангов във връзка със срещите му с „братята”.

Освен това съдът прие автотехническа оценителна експертиза, според която Братя Галеви са притежавали 14 луксозни автомобила „Мерцедес” и „Ауди”, голяма част от които бронирани, на цени от 100 000 до 200 000 всяка. В момента 9 от тези автомобили са запечатани в Ресилово, където има и специално назначена охрана.

На делото не се появи президентът на футболен клуб „Локомотив” /София/ Николай Гигов, тъй като не бил открит нито в дома си, нито на работното си място. За следващото съдебно заседание остана приемането на оценката на оръжията, притежавани от Ангел Христов и Пламен Галев.

Сподели:

Коментари (0)

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

В отговор служителят е произвел изстрели във въздуха със законно притежавано оръжие. Непосредствено след това маскираните лица преустановили действията си, качили се в автомобила и напуснали мястото

Янкулов  освободи от длъжност началника на затвора в София

Янкулов освободи от длъжност началника на затвора в София

Подаването на оставката идва, след като дисциплинарното производство срещу него бе прекратено, поради липса на достатъчно доказателства за извършено дисциплинарно нарушение

СГС не уважи искането за предсрочно условно освобождаване на Евелин Банев – Брендо

СГС не уважи искането за предсрочно условно освобождаване на Евелин Банев – Брендо

Той следи делото посредством онлайн връзка. Потвърди пред съдия Стоян Михов от СГС, че се отказа от участието на адвокат Силвия Найденова от производството.