12 Август, 2026

Приключи досъдебното производство срещу Иван Евстатиев

Приключи досъдебното производство срещу Иван Евстатиев

Приключи досъдебното производство срещу Иван Евстатиев, каза адвокат Ташкена Колчева, цитирана от "Фокус".

Тя уточни, че на бившия кмет на Стрелча, който е обвинен в сексуално насилие над 16-годишно момиче, вече са предявени материалите от разследването.

"Те му бяха предявени в болничната стая в Неврохирургичното отделение, по мое настояване", отбеляза Колчева, цитирана от "24 часа", и допълни, че в едномесечен срок прокуратурата трябва да подготви и връчи на Евстатиев обвинителния акт, а след изтичане на срока за възражения, се очаква и определяне на дата за делото.

"Поискала съм от наблюдаващия прокурор да измени с разпореждане мярката за неотклонение и очаквам отговора. Причината за това искане е влошеното здравословно състояние на Евстатиев, който направи опит да се самоубие. Семейството му желае той да се лекува в болнично заведение, за да е адекватен по време на процеса, защото той е този, който знае истината", коментира Колчева.

Според нея мотивът на съда за оставането на Евстатиев в ареста, а именно, че може да се укрие, е несъстоятелен, защото на следващия ден след случилото се в хотела в град Стрелча, той е бил спокоен и е участвал в събитие, организирано в Пазарджик.

"Ако имаше намерение да напуска страната, още тогава щеше да го е направил", допълни Колчева.

Сподели:
Продължава делото по източване на над 3 млн. лева от театрите в Разград и Смолян

Продължава делото по източване на над 3 млн. лева от театрите в Разград и Смолян

За предполагаем ръководител на организираната престъпна група обвинението сочи Петко Писков. Според прокуратурата той е действал като подбудител, както и като помагач на престъпленията, за които са обвинени двамата бивши театрални директори.

20-годишен мъж е отвлечен и малтретиран в Дупница - извършителят е негов приятел

20-годишен мъж е отвлечен и малтретиран в Дупница - извършителят е негов приятел

Пострадалият е с охлузни наранявания по тялото, води се разследване

Двете момичета от групата, която измъчва и уби Георги Кузев в Пловдив, обжалват ареста си

Двете момичета от групата, която измъчва и уби Георги Кузев в Пловдив, обжалват ареста си

Останалите трима тийнейджъри не са подали жалба срещу мерките си

Коментари (0)