Спецзвеното ”Антикоруция” вчера е провело разследване в три града у нас: Бургас, Ямбол и в София. Операцията е за злоупотреба с евросредства. За нея има разрешение на съда. Това заяви говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова пред Нова телевизия.
Тя уточни, че има задържани 3 лица за 24 часа. "Иззети са много документи. Сред задържаните е изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА). Другите двама задържани са - служител на ИАРА, а за другото лице - няма да съобщим с какво се е занимавал, за да не пречим на разследването. Става дума за отпускането на субсидии на дружества, подали неверни данни. Това е ставало със знанието на изпълнителния директор на Агенцията", уточни още тя. Арнаудова отказа да каже за какви суми става дума, за да не пречи на разследването.
Още от Закон и ред
Костадинов окончателно загуби делото срещу Паси - ВАС потвърди вината му за дискриминация и подбуждане на омраза
„Недопустимо е депутат, лидер на мнение, историк и юрист, какъвто номинално е Костадинов, да провокира и катализира подобни злокобни процеси в социалните мрежи, при това съзнателно“, коментира адвокат Диана Драгиева
Американските документи осветяват и Борисов: 120 страници доказателства по делото „Божков“
В документите на OFAC има засекретени доказателства, които могат да бъдат предоставени на съдията при закрито заседание
Казусът със заглушителя в "Драгалевци" - разглобяването му отнема 2-3 часа
Ключовият въпрос е кой е разкачил устройството, защото никой няма право да го използва в градска среда