6 Декември, 2025

Обявяват кога Васил Терзиев ще встъпи в длъжност като кмет на София

Обявяват кога Васил Терзиев ще встъпи в длъжност като кмет на София

Васил Терзиев

ПП-ДБ ще предложат за председател на СОС Борис Бонев

Първото заседание новия Общински съвет на столицата ще се проведе в понеделник, когато избраните съветници ще положат клетва.

В длъжност ще встъпи и новият кмет на София Васил Терзиев, който също ще положи клетва заедно с кметовете на райони и кметства.

Областният управител Вяра Тодева, която свиква заседанието в 10.00 часа на "Московска" 22 пожела на всички успешен мандат за превръщането на София в модерен европейски град.

Веднага след първия тур на местните избори в края на октомври Столичната общинска избирателна комисия обяви избраните 61 членове на СОС. В състава на съвета този път не влиза нито един избран независим кандидат.

Местната коалиция „Продължаваме промяната-Демократична България (Спаси София) ще има мнозинство от 23 общински съветници. Следваща по численост местната коалиция ГЕРБ-СДС, която спчели 14 мандата. "БСП за България" ще има 9 общинари, а партия "Възраждане" – 8. По трима общински съветници ще имат партия "Има такъв народ" и местна коалиция КОД. Един ще е общинският съветник от ВМРО.

Новоизбраният кмет Васил Терзиев вече обяви, че кандидатурата на ПП-ДБ и "Спаси София" за председател ще бъде на Борис Бонев.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“