29 Юли, 2026

Огромен Зеленски и унизително неадекватен Радев

Огромен Зеленски и унизително неадекватен Радев
Ивайло Мирчев

Ивайло Мирчев

"Огромен Зеленски видяхме днес на срещата в президентството. И унизително неадекватен Радев, до степен да се наложи Зеленски в прав текст да му обясни, че в Украйна има война, а не конфликт. Съсипваща е разликата между президентите на Украйна и България, застанали един срещу друг. От едната страна видяхме олицетворение на държавническа доблест и смелост. Видяхме човек, който е наясно с това, че Русия иска да разруши Европа и НАТО, след като приключи с Украйна. А от другата страна видяхме… срамно увъртане и неспособността на Радев да застане срещу Кремъл или да подкрепи хората, които се защитават от кремълската агресия.

А Зеленски ясно каза, че всичко, което имаме като армия и оръжия, би било недостатъчно, ако руската армия дойде у нас. И именно затова трябва да въоръжим хората в Украйна, за да могат да защитят не само родината си, а целия европейски ред, така че войната да не дойде при нас. Радев нямаше отговор на въпроса какво би правил, ако беше в положението на Украйна и хора, с които има общи ценности, не му помагат с оръжие.

Историческо е посещението на президента Зеленски в България днес. То ни постави на картата сред държавите, готови да защитават съвременния цивилизационен ред. Въпреки излагацията на президента", написа Ивайло Мирчев.

Сподели:
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!

Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!

България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.

Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция

Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция

Премиерът коментира и предстоящия избор на нов Висш съдебен съвет, който според него трябва да покаже дали съдебната власт е готова да се освободи от зависимостите на миналото

Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС

Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС

Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.

Коментари (0)