Охранителна камера заснела показното убийство на лидер на ултрас фракцията на Партизан в Сърбия, което разтърси страната (ВИДЕО)
Охранителна камера засне показно убийство в Сърбия, което разтърси страната. Става въпрос за разстрела на Любомир Макрович – Киче, един от лидерите на ултрас фракцията на Партизан – „Алкатраз“.
На черно-бял клип, който изтече в общественото пространство, се вижда как Маркович стои на тротоара до автомобил, пред „балон“ за мини футбол с група млади мъже, пише белградският ежедневник „Политика“ в материал, представен без редакторска намеса.
Мъж с качулка се приближава към него отзад. Като че ли Маркович забелязва пистолета на нападателя или го разпознава. След това той се втурва към другата страна на улицата през платното. Убиецът обаче тича зад него и произвежда няколко изстрела, а Маркович пада на земята. Нападателят се приближава и стреля по него последния, смъртоносен изстрел.
Мотивът за това убийство все още не е известен, но се спекулира, че става въпрос за контрол върху продажбата на наркотици в сръбската столица.Заради това престъпление той е бил осъден на 30 години затвор, но присъдата му е била преразгледана и намалена на 13 години и 2 месеца и той излязъл от затвора през 2017 година.
Бил е част от старото поколение в ултрас групировката „Алкатраз“, начело на която тогава е бил и Милош Радисавлевич – Кими.
Криминологът Добривой Радованович обясни пред „Политика“, че клановете на „навиячите“ са много мощни, като зад тях стоят лица от клубовете, както и някои хора от върха на държавата. Фенските организации всъщност са нарко кланове, уточни криминологът.
„Няма професия фенски лидер. Това е само временно занимание, което им отваря вратата за другата страна. Най-често те се занимават с наркотрафик. Това са хора, които се предават едни други и затова се стига до размирици и убийства“, посочи още Радованович.
По думите му най-големият проблем е, че тези т. нар. лидери на навиячите увличат голям брой млади хора и правят от тях дилъри на дрога. Добави, че всичко се прави зад паравана на т.нар. фенщина. По-късно тези млади хора страдат във войната между ултрас фракциите, които се борят за дяловете в пазара на дрога, както и за това кой ще разпределя наркотиците.
Източник: Източник: Агенция "Фокус"
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната