Около 100 души се събраха към този час на площад Съединение на Обединен протест с възгласи "Оставка" и национални знамена в ръце. Шествието е по обичайния маршрут, но след Главната и бул. "Цар Борис Трети Обединител" и "6-и септември" ще стигне до бул. "Руски", предава БНР.
"Не се очаква блокиране с палатки на кръстовища на този етап", каза преди протеста едно от лицата му Асен Костов. Очаква се след химна той да разкаже за снощния протест в София, на който е имало пострадал пловдивчанин сред протестиращите. Той е бил с разцепена глава от полицаите.
Към този час не се наблюдава засилено полицейско присъствие. Булевардите ще бъдат затваряни последователно заради шествието на протестиращите.
Около 19,45 протестиращи тръгнаха към Гранд хотел Пловдив и сградата на Трето РПУ. В хотела е Цвета Караянчева, която гостува на събитие на военните. По непотвърдена информация в Трето РПУ има задържан протестиращ.
Ескалира напрежението на Пешеходния мост, където полицейски кордон не пуска шествието. Протестиращи скандират: "Срам ни е от вас!"
Улицата
Около 100 души протестират в Пловдив, полицията не пуска шествието на Пешеходния мост
Автор: Димитър Иванов


Коментари (0)