Използван е зловреден софтуер за наблюдение
В Гърция се увеличава натискът върху правителството за повече информация скандала с опити за подслушване с помощта на зловреден софтуер за наблюдение.
Опозицията настоява за детайлно разследване.
Днес лидерът на социалистическата партия Никос Андрулакис внесе жалба в Комисията по защита на личните данни с искане да се разследва, дали е имало опит за инсталиране на програма по събиране на информация от личния му телефон.
Андрулакис, който в момента е и евродепутат, съобщи преди това, че е получил информацията от Брюксел при проверка на достъпа до телефона му.
Скандалът с подслушването придоби и политически размери.
Проведе се закрито заседание на парламентарната комисия с ръководителя на гръцкото разузнаване Панайотис Кондолеон.
Медиите ,които се позовават на неофициална информация от депутати, съобщават, че тайните служби са посочили, че са следели само журналиста Кукакис и то след искане от негова страна за прокурорско разследване.
Днес и бившият министър на енергетиката Лафазанис заяви, че докато е бил част от правителството също е бил шпиониран чрез личния си телефон.
Опозицията настоява за открито заседание на парламента по този скандал.
Още от Свят
Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров
Министърът смята, че решението от първите месеци на 2026 г. за закупуване на дронове от типа Middle Strike е било правилно.
Тръмп: Искам Израел да прояви разум
Той отбеляза също, че Израел трябва да може да се защитава
Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ
Държавните лидери от Седмицата посочиха, че са се споразумели "да засилят производството на военна техника за противовъздушна отбрана, на системи и дронове прехващачи, както и ракети с голям обсег"