Унгарският премиер се срещна с Тръмп и Мъск в дома на новия президент на САЩ, който още през юли обсъди с републиканеца "възможностите за мир" в Украйна
„САЩ днес. Бъдещето започна! Един следобед в Мар а Лаго с Доналд Трумп, Илон Мъск и Майк Уолц“
Това написа унгарският премиер Виктор Орбан в социалната мрежа Х, след като се срещна с Доналд Тръмп и милиардера Елон Мъск в дома на новоизбрания президент на САЩ в Мар-а-Лаго във Флорида.
Това не е първата среща на Орбан с Тръмп. Двамата лидери имаха среща още през юли, когато обсъдиха "възможностите за мир" в Украйна.
Унгарският премиер не пропусна да възхвалява републиканеца Тръмп като „човек на мира“, който бързо ще сложи край на войната в Украйна. Орбан очаква, че близките му лични връзки с новоизбрания президент ще повишат авторитета му в ЕС, пише БГНЕС.
Още от Свят
Ключова среща на министрите на отбраната на страните от НАТО в Брюксел
Форумът, който ще се фокусира върху войната в Украйна и ситуацията в Близкия изток, се провежда в момент, когато европейските съюзници са под засилен натиск от Вашингтон
Мирът между САЩ и Иран в 14 точки
Вашингтон публикуваха официалното споразумение с Техеран
Руски балистични ракети удариха Киев часове след разговорите между Зеленски и Тръмп
Властите в североизточния украински град Суми казаха, че един човек е бил убит при атака с дрон. В по-голямата част от Украйна е обявена въздушна тревога.