25 Февруари, 2026

Украйна удари Орел за трети път, след като опожари рафинерията в Новокуйбишевск

Украйна удари Орел за трети път, след като опожари рафинерията в Новокуйбишевск

Снимка: Astra/Телеграм/Киев Пост

Украйна продължава дълбоките удари в цяла Русия, като нанася удари по Орел за трети път за две седмици и поврежда големи петролни рафинерии.

В неделя, 16 ноември, в руския град Орел бяха чути експлозии, на фона на съобщения, че местната топлоелектрическа централа (ТЕЦ) може да е била ударена

Около 20:00 часа руски Телеграм канали предупредиха за голям рояк от дронове, насочващи се към региона.

Скоро след това жителите съобщиха за силни взривове в града и дим, издигащ се от района на енергийното съоръжение. Местни Телеграм канали разпространиха снимки и видеоклипове на експлозиите и техните последици.

В понеделник сутринта, 17 ноември, областният управител Андрей Кличков заяви, че противовъздушната отбрана е унищожила 10 дрона през последните 24 часа. Той съобщи за щети по частен дом, върху две сгради с апартаменти и по няколко превозни средства, но не спомена за удар по ТЕЦ-а.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден