Осман Октай: Радев ще се гърчи да разтяга връчването на мандатите, за да има избори през март
ДПС компенсира липсващите 50 000 гласа в Турция с нови райони в България
"ДПС компенсира загубените 50 000 гласове в Турция чрез нови райони в България като Видин, Монтана и Враца. Там имаше изключително контролиран вот. Ако не бяха циганските гласове, партията нямаше да има тези резултати. Заради ниската избирателна активност, сега ДПС има 36, а не 30 депутати. Не беше случайно и това, че Ахмед Доган отиде още в 8:30 часа да гласува, за да мобилизира избирателите си". Това заяви Осман Октай пред БНР.
"Ще видим, като президентът връчи първия мандат, дали Бойко Борисов ще съумее да проведе среща с ДПС. Аз се съмнявам. Едва ли ГЕРБ ще рискува да преговаря с турците. ПП ДПС досега винаги участваше във властта през задната врата. Няма как да се направи управляваща коалиция,. Виждам вече как Радев ще се гърчи да разтяга връчването на мандатите, за да има избори през март. Този път няма да претупа процедурата, както през лятото", каза още Октай.
Още от България
Как се стигна до убийството на Младежкия хълм в Пловдив - от руския „лов на педофили“ и крайните нацистки идеи
Когато крайните идеи на „ловците на педофили“ попаднат в полезрението на деца реалността става зловеща и непредсказуема
Днес е по-горещо и сухо, умерен вятър леко разхлажда
Максималните температури - между 33° и 38°, по-ниски по крайбрежието на морето, в София 33°-34°. Температурата на морската вода е 25°-26°.
Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси
Осигурено е необходимото количество вода, което позволява на екипите да продължат действията си на терен