2 Февруари, 2026

Оставка на ръководството на „Топлофикация - София“ искат от Демократична България

Оставка на ръководството на „Топлофикация - София“ искат от Демократична България

Причината: дружеството било във фалит

За оставката на ръководството на общинското дружество „Топлофикация - София“ настояха от групата на съюз "Демократична България" в Столичния общински съвет. Причината за искането е, че дружеството е във фалит, заяви общинският съветник Методи Лалов: 

"Топлофикация-София" е в практически фалит и това е илюстрация за ръководния капацитет не само на конкретното дружество, но и на цялата общинска администрация. Загуба от 88 милиона лева за деветмесечието при планирана 14 милиона лева за цялата 2019 година е истински погром за "Топлофикация". Призоваваме за бързи оставки на всички членове на Надзорния и Управителния съвет на дружеството".

Сподели:

Коментари (0)

Три трупа откриха в Петрохан

Три трупа откриха в Петрохан

В момента полицията извършва оглед на мястото

Отличиха духовния водач Далай Лама с „Грами“ за разказ

Отличиха духовния водач Далай Лама с „Грами“ за разказ

„Приемам признанието с благодарност и смирение. Не го възприемам като нещо лично, а като признание за нашата споделена универсална отговорност“, отбеляза 90-годишният духовен водач в социалните мрежи

Няма селища без ток в Русенско, 2 пъти затваряха пътя Русе - Бяла за ТИР-ове

Няма селища без ток в Русенско, 2 пъти затваряха пътя Русе - Бяла за ТИР-ове

В района на т.нар. Мойсеев баир снощи имаше 3 закъсали ТИР-а, които максимално бързо бяха изтеглени от екипи на Областното пътно управление и пътноподдържащата фирма