16 Август, 2026

От 26 май започва придвижване на военни и военна техника за учението „Ответен удар 26“

Снимка: МО

Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижат от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни

Предстои придвижване на личен състав и военна техника по републиканската пътна и железопътна мрежа от утре, 26 май до 13 юни 2026 г. във връзка с участие на Сухопътните войски на България, Румъния, САЩ и Турция и на Многонационалната група на НАТО в тактическото учение с бойни стрелби „Ответен удар 26“ (“STRIKE BACK 26”)

Учението ще бъде проведено на Учебен полигон „Корен“ край град Хасково.

Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижат от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни, съобщи Министерството на отбраната.

Представителите на Въоръжените сили на Турция и Румъния предстои да се придвижат от граничните пунктове до Учебен полигон „Корен“ на 1 юни.

Колоните с автомобилна техника ще бъдат ескортирани от представители на Служба „Военна полиция“.

Сподели:
Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Пострадалият беше извлечен с помощта на бордната лебедка при съвместни действия на военнослужещите с екипите на Планинската спасителна служба

ПП: За 100 дни кабинетът на Радев не успя да оправдае доверието на българските граждани

ПП: За 100 дни кабинетът на Радев не успя да оправдае доверието на българските граждани

Румен Радев пое управлението на страната с обещания за промяна и „елиминиране на олигархията“ от политическата власт и нов модел на управление, вместо това 100 дни обясняваха какво са наследили.

ГЕРБ за 100-те дни управление на Радев: Дните на толеранс изтекоха, търсим отговорност

ГЕРБ за 100-те дни управление на Радев: Дните на толеранс изтекоха, търсим отговорност

Оттук нататък ще сравняваме Румен Радев не с предишните управляващи, а със собствените му думи, обещания и критерии, казват от партията

Коментари (0)