24 Февруари, 2026

От Белград са уплашени, че България може да влезе във военния съюз между Албания, Хърватия и Косово

От Белград са уплашени, че България може да влезе във военния съюз между Албания, Хърватия и Косово

Снимка: БГНЕС

„Срещу кого е насочен съюзът на Хърватия, Албания и Косово“, запитва сръбският премиер в оставка Милош Вучевич

Декларацията за военния съюз между Хърватия, Албания и Косово има вероятност да се разшири и с България в бъдеще.

Думите са на сръбският премиер в оставка Милош Вучевич.

„Надявам се, че вече на всеки гражданин на Сърбия е ясно, че една силна Сърбия е само в наш интерес. Ако не я защитим и изградим, нищо добро не ни чака“, каза Вучевич.

Изказването му е по повод подписването на Декларацията за военния съюз между Хърватия, Албания и съобщението на хърватския министър на отбраната Иван Анушич, че има възможност този съюз да се разшири и в България по-късно.

„Трябва да се има предвид, че Хърватия, България и Албания са съседи на Сърбия“, коментира още Вучевич, цитиран от проправителственото издание „Блиц“.

Според министър-председателя на Сърбия в оставка, „има много въпроси, но се опасява, че има само един отговор и той е отрицателен“.

Вучевич попита и „срещу кого е насочен съюзът на Хърватия, Албания и Косово“, цитиран от БГНЕС. 

Участниците в съюза между трите държави вече декларираха, че той ще е отбранителен.

Сподели:

Коментари (0)

Украински дронове удариха критично важно оборудване в руски стратегически завод

Украински дронове удариха критично важно оборудване в руски стратегически завод

По официална информация е поразена не просто една "кула", а ядрото на целия производствен цикъл, което води до трайно спиране на технологичния процес

ООН пред финансов колапс: Бербок притиска Тръмп за милиардите неплатени вноски

ООН пред финансов колапс: Бербок притиска Тръмп за милиардите неплатени вноски

Експерти предупреждават, че ако САЩ оставят вакуум в ООН, той бързо ще бъде запълнен от Китай, който в момента е вторият най-голям вносител и активно разширява влиянието си в международните структури

Украйна получи жизненоважните ракети „Пейтриът“ по програма PURL

Украйна получи жизненоважните ракети „Пейтриът“ по програма PURL

Володимир Зеленски се обърна към западните съюзници да окажат помощ за възстановяването на енергийната система на Украйна