16 Юли, 2026

От петък до 30 април в България ще се влиза с отрицателен PCR тест

От петък до 30 април в България ще се влиза с отрицателен PCR тест

От 29 януари до 30 април 2021 г. всички лица, на които е разрешено влизането, се допускат на територията на Република България след предоставяне на документ, показващ отрицателен резултат на PCR тест за COVID-19, направен до 72 часа преди пристигането в страната, съобщават от "Гранична полиция".

Редът и условията за влизане, транзитно преминаване и престой в Република България се извършват съгласно Заповед № РД-01-50/26.01.2021 г. на министъра на здравеопазването,  във връзка с Решение № 72 на МС от 26 януари 2021 г. за удължаване срока на обявената извънредната епидемична обстановка.

Изключение от изискването се допуска по отношение на водачите на автобуси, извършващи международен превоз на пътници; водачите на товарни автомобили, които извършват или приключват международен превоз на товари и стоки при влизане на територията на Република България; членовете на екипажите на плавателни съдове; членовете на екипажа на въздухоплавателно средство, което извършва полети от и до летища за обществено ползване на територията на Република България и лицата, ангажирани с техническо обслужване на въздухоплавателни средства; лицата, които преминават транзитно през територията на Република България.

Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ, показващ отрицателен резултат от направен до 72 часа преди влизането в страната PCR тест за COVID-19, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава.
Сподели:
 Първан Симеонов:  "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Първан Симеонов: "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Политологът посочи още, че ако ПП-ДБ имат общ кандидат за президент и излязат на балотаж - новата политическа картина ще бъде ясно очертана

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Той очаква новият Фонд за конкурентноспособност да функционира така, че средствата от него да достигат и до по-слабо развитите държави членки

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

"Това не е българският интерес. И това не е начинът той да бъде защитаван", смята той

Коментари (0)